SR04X49R9FTL
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
SR04X49R9FTL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Metal Film 49.9 Ω 1 % 62.5 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance49.9 Ω
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Metal Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C